Telenet knipt in aantal tv-zenders

Jan Debackere − 10/01/12, 06u35

Telenet zal vanaf april geleidelijk aan een flink aantal televisiezenders uit het analoge basisaanbod halen. Het aantal verschilt van zendgebied tot zendgebied, maar overal zullen er volgens verschillende bronnen minstens vijf zenders uit het basisaanbod verdwijnen.

 Limburgse kijkers worden het hardst getroffen: daar verdwijnen elf zenders. Het gaat steeds om zenders die niet of nauwelijks bekeken worden, zoals de Duitse zenders of het Italiaanse Rai.

Telenet heeft de wijzigingen al voorgesteld aan zijn programmaraad, waar vooral politieke vertegenwoordigers van de vroegere gemengde intercommunales in zetelen. De geschrapte zenders blijven sowieso wel in het digitale aanbod. Het schrappen van de analoge zenders heeft verschillende redenen. Telenet moet aan de weinig bekeken zenders erg veel auteursrechten betalen, een bedrag dat niet in verhouding staat tot de kijkdichtheid van die zenders. Bovendien nemen analoge zenders veel capaciteit in op de kabel, veel meer dan digitale zenders. Die capaciteit staat ook onder druk door de explosieve toename van het video kijken op internet.

De beslissing van Telenet houdt ook verband met de lancering van het derde VRT-kanaal. Canvas en Ketnet krijgen vanaf 1 mei elk hun eigen kanaal. Omdat de analoge kabel vol zat, moest Telenet sowieso een andere zender uit het analoge aanbod schrappen;
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...