Strijd om nominaties barst eindelijk los in Mijn Restaurant

Door: redactie − 13/04/10, 22u52
Foto's: VTM

Na een saai intermezzo is de tweede fase van 'Mijn Restaurant' nu helemaal begonnen. De zaalverantwoordelijken moeten op lunch of diner bij de concurrentie met als inzet een vrijstelling voor de eerste nominatie. En dat belooft spannend te worden, want Halle, Nieuwpoort en Genk maakten een goede beurt.

  • Isaura bloeide open tijdens de recensies.
  •  Zet Lucie twee jaar bij Peter Goossens en dat wordt een topper  
    Ludovic
  • De kaart en het logo van Halletwee vielen in de smaak.
  •  Tijdens de eerste week wou Kristof niet à la carte serveren, maar het restaurant beschikt zelfs nog niet over een eigen menukaart. Het was dan ook memoriseren geblazen toen de kelner het drie-, vier- of vijfgangenmenu kwam voorstellen.  
  • Lucie kreeg veel lof van Ludovic.
  •  Opvallend is dat vtm de loftrompet blijft bovenhalen voor de stad Aalst en haar inwoners. Een poging om de plooien glad te strijken na de keuze voor twee Antwerpse kandidaten?  
  • De bar van La Muse is een puinhoop.

Ken en Karel kregen door de nieuwe opdracht plots een stimulans om zo snel mogelijk de deuren te openen. Dan zouden de zaalverantwoordelijken ook in Aalst eens kunnen komen proeven. Maar eerst moesten ze hun businessplan nog voorstellen. De jury was over het algemeen zeer tevreden. "Oersaai", zei Dirk De Prins. "Maar dat is goed nieuws." Peter Goossens merkte wel op dat de koks niet té Frans mogen worden. Vis van bij ons is een betere keuze dan een onbekende Franse vis.

Opvallend is dat vtm de loftrompet blijft bovenhalen voor de stad Aalst en haar inwoners. Een poging om de plooien glad te strijken na de keuze voor twee Antwerpse kandidaten? "Gans Aalst is aan het wachten om hier te komen eten", zei Peter. En ook de naam van het restaurant was niet Aalsters genoeg voor de jury. Hoewel de kandidaten een goede verklaring hadden voor hun naam 'Contre Fort', wat ons zeker origineel leek, vroeg Dirk De Prins om in de naam toch te verwijzen naar Aalst. En zo werd het 'Karnivale'.

Een lokale peperbui
Maar intussen werden de andere restaurants al culinair op de proef gesteld. Iedereen ziet een vrijstelling wel zitten, want dan weten de kandidaten dat ze al zeker tot 18 mei zullen open blijven, een drietal weken voor de grote finale. Halletwee deed het alweer behoorlijk en de gelegenheidsjury moest goed zoeken naar puntjes van kritiek. Al was Ludovic bij het serveren van het hapje wel vergeten de menukaarten op te halen.

Het voorgerecht bevatte een beetje te veel peper, maar ook daar waren ze het niet over eens. "Een lokale peperbui", doopte Silke het dan maar. Vooral Ken, de enige kok in het gezelschap, nam het woord bij het beoordelen van de gerechten. Van Isaura hoorden we dan weer heel weinig opmerkingen.

Geen menukaart in La Muse
Het verschil tussen Halle en Nieuwpoort lag net zoals vorige week in de voorbereiding. La Muse opende de deuren terwijl ze er nog niet helemaal klaar voor waren. Tijdens de eerste week wou Kristof niet à la carte serveren, maar het restaurant beschikt zelfs nog niet over een eigen menukaart. Het was dan ook memoriseren geblazen toen de kelner het drie-, vier- of vijfgangenmenu kwam voorstellen. De prijs van het geheel bleef ook een verrassing voor de klanten.

De kwaliteit van de gerechten werd echter wel gesmaakt door de jury. Bij het leegslurpen van haar oester bloeide zelfs Isaura helemaal open. Kristof kreeg vooral lof voor zijn originaliteit. Al durft hij daar wel ver in te gaan. Zo probeerde hij bij de andere gasten een zeer alternatief gerecht uit. Daarbij werd met een spray eerst in de mond van de gasten gespoten voor ze mochten proeven. Heel modern, al betwijfelen we of de spraygerechten van Kristof een rage zullen worden.

Helaas wordt er nog veel geknoeid in Nieuwpoort en Kristof ergert zich enorm aan de organisatie in de zaal. Tijdens de afwezigheid van Silke moest de barverantwoordelijke een hele service zoeken naar de sleutel van de wijnkelder. Pas op het einde werd die gevonden en zo werden de klanten niet bediend. De bar bleek bovendien een puinhoop en Kristof beloofde orde op zaken te stellen.


Lucie assistent van Goossens
De zenuwen stonden gespannen in Genk voor het bezoek van de concurrentie. Kelner Michael vergat zelfs de glazen voor de wijn op tafel te zetten. En hij maakte nog een fout, want hij besloot de wijn dan maar achter de bar in te schenken. Maar Lucie kon die foutjes met prima gerechten goedmaken. "Zet Lucie twee jaar bij Peter Goossens en dat wordt een topper", oordeelde Ludovic.

In de keuken moet de jonge Lucie echter stevig haar mannetje staan. Keukenhulp Marco blijkt een kleine ramp te zijn. De ene keer was hij veel te traag, tot grote ergernis van Lucie. De andere keer leek hij niet te stoppen en maakte hij zestien desserten, terwijl er maar tien besteld waren. Ook de kwaliteit liet te wensen over. "Geef niets door waarover je zelf niet tevreden bent", merkte Lucie terecht op.

Donderdag mogen Mechelen en Aalst als laatste een gooi doen naar de nominatie. Op basis van de eerste drie restaurantbezoeken lijkt het een nek-aan-nek-race te zullen worden. Al zou Terrae uit Genk wel eens een sterke kanshebber kunnen zijn...

Günther Brants

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...