De bestseller Het Diner van de Nederlandse acteur en auteur Herman Koch wordt verfilmd. Producenten Eyeworks en Inspire Pictures hebben de rechten bemachtigd van één van de succesvolste Nederlandse romans van de afgelopen jaren.
Scenarioschrijver en regisseur is Menno Meyjes. De Nederlander werkte de afgelopen decennia vooral in Hollywood, waar hij voor regisseur Steven Spielberg bekende films als The Color Purple en Indiana Jones and the Last Crusade schreef.
De acteurs zijn nog niet bekend. De verfilming van Het Diner moet in 2013 in de bioscoop te zien zijn.
Het Diner verscheen in december 2008. Het gaat over twee echtparen die een avond uit eten gaan in een restaurant. Ze praten over alledaagse dingen, dingen waar mensen tijdens etentjes over praten: werk, de laatste films, vakantieplannen. Maar ondertussen vermijden ze waar ze het eigenlijk over moeten hebben: de twee vijftienjarige zoons van beide echtparen, die mogelijk iets hebben gedaan wat hun toekomst kan verwoesten.
Het boek won in 2009 de NS Publieksprijs en is in meer dan twintig landen uitgebracht. Er zijn meer dan 500.000 exemplaren van verkocht. Koch maakte in de jaren negentig deel uit van het legendarisch geworden komisch tv-programma Jiskefet van de Nederlandse zender VPRO.

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.