36 Franse films bedreigd door vereffening Quinta Industries

18/12/11, 23u53
De Franse acteur Gérard Depardieu. © afp

De Franse film heeft een zware klap gekregen door de vereffening van het bedrijf Quinta Industries eerder deze week. Maar liefst 36 films dreigen de zalen niet te bereiken door de financiële problemen van het bedrijf dat instaat voor de post-productie.

Eén van de getroffen films is de jongste Asterix-prent: 'God Save Brittannia'. Ook de film 'Au service de sa Majesté' met Gérard Depardieu, Cathérine Deneuve en Dany Boon is het slachtoffer van de vereffening. Van de 36 films in behandeling bij Quinta zijn er 12 die al één van de volgende weken zouden moeten uitkomen in Frankrijk, maakte de filmfederatie zondagavond bekend.

Digitalisering

Quinta staat in voor post-productie (zoals geluid of speciale effecten) en werd afgelopen donderdag onder vereffening geplaatst door de rechtbank van Nanterre. De groep, in handen van de Frans-Tunesische zakenman Ben Ammar, is naar eigen zeggen het slachtoffer geworden van de snelle digitalisering van de Franse bioscopen. Vorige maand werd er al gestaakt omdat de lonen niet waren uitbetaald. Volgende week staat een vergadering op het programma met belangrijke spelers uit de Franse cinema om te kijken of delen van het bedrijf kunnen gered worden. (belga/ep)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...