terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

Vlaanderen blijft populair bij buitenlandse toeristen

Bewerkt door: redactie − 26/07/12, 10u27  − Bron: belga.be

Toeristen blijven naar Vlaanderen komen. In de eerste drie maanden van dit jaar steeg het aantal aankomsten van buitenlandse toeristen met 3,9 procent. Vandaag maakte het Waals Observatorium voor Toerisme bekend dat Wallonië de eerste drie weken van de zomer minder toeristen heeft gelokt dan gewoonlijk. "Officiële cijfers over de zomer hebben we nog niet", zegt Stef Gits, woordvoerder van Toerisme Vlaanderen. "We hebben zopas wel de cijfers voor de eerste 3 maanden van 2012 verwerkt."

"In vergelijking met de eerste drie maanden van 2011 stegen de aankomsten in Vlaanderen en Brussel dit jaar licht, terwijl Wallonië ook toen al licht achteruitging", aldus Gits. "Het aantal overnachtingen van buitenlandse toeristen in Vlaanderen en Brussel steeg met 3,3 procent. Dat heeft voor een stuk te maken met de specifieke Vlaamse troeven. De kunststeden, bijvoorbeeld, weten almaar meer buitenlandse toeristen te boeien. Bovendien hebben die steden het voordeel dat ze iets minder weersafhankelijk zijn."

Het aantal toeristen uit eigen land en de buurlanden is het grootst, maar blijft ook in 2012 stabiel of stijgt licht. Het aantal toeristen uit Rusland (+ 23 procent), Brazilië (+ 21,6 procent) en China (+ 18,7 procent) kende dan weer een sterke stijging.

"De sterke groei uit Rusland is te verklaren door een verdubbeling van het aantal vluchten Brussel-Moskou. Russische toeristen zijn trouwens zeer geïnteresseerd in cultuur, musea en de Vlaamse primitieven. Dat in Vlaanderen alle historische steden zo dicht bij elkaar liggen, is dan natuurlijk extra makkelijk voor hen", legt Gits uit.

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Wallonië trekt minder toeristen Wallonië trekt minder toeristen - 26/07/12

    Nuttige links

  • Win een Bongobon met uw reistip

    meer over

    • Reisnieuws
    • Reistips
  • Vrijheidsbeeld in New York begin juli opnieuw open
  • 6.000 euro voor eerste commerciële vlucht met gewichtloosheid in Europa
  • Voortaan pas compensatie als vlucht vijf uur te laat is
  • Groen licht voor nieuwe brandveilige accu Dreamliner

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy