terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

Barman Olivier Jacobs bij beste zestien van de wereld

Door: Remy Amkreutz − 16/07/12, 15u57  − Bron: De Morgen
© getty. Barman Olivier Jacobs.

Olivier Jacobs, de beste barman van Belgiƫ, is in het wereldkampioenschap cocktails shaken in Rio de Janeiro bij de beste zestien geƫindigd. Jacobs wist daarbij een van de moeilijkste proeven te winnen.

  • © getty.

Aan het wereldkampioenschap in het Braziliaanse Rio de Janeiro namen 39 bartenders deel. Olivier Jacobs mocht, door zijn winst eind mei in het Belgisch kampioenschap, voor de tweede keer deelnemen. Op de Diageo Reserve World Class 2012, een van de meest vermaarde wedstrijden, eindigde de uitbater van de Gentse cocktailbar Jigger's dit weekend bij de beste zestien. "Ik maakte enkele fouten in de halve finale. Zo voegde ik iets te veel water toe en stond het glas ook niet stabiel genoeg. Dat zijn slechts kleine fouten, maar op een wereldkampioenschap is zoiets wel beslissend."

Jacobs wist wel een van de challenges te winnen. Hij eindigde als eerste ter wereld bij de cocktailmastery. Daarbij moest hij twee sterke dranken kiezen, in zijn geval rum en vodka, en daarmee een klassieke en een eigen creatie maken. "Vervolgens moest ik geblinddoekt zes dranken herkennen en ook twee theoretische proeven afleggen. Ik wilde deze challenge ook winnen, want het is een van de hoogst aangeschreven."

Een herkansing zit er volgend jaar niet in, verklaart Jacobs. "Ik ben twee keer Belgisch kampioen geworden. Het is nu tijd voor iemand anders. Het is de bedoeling dat ik mijn collega bij Jigger's voorbereid, zodat hij volgend jaar kan meedoen en hopelijk winnen."

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Bar laat prijs cocktails afhangen van de beurs Bar laat prijs cocktails afhangen van de beurs - 02/12/11
  • Cocktails met insecten zijn nieuwe rage in trendy bars Cocktails met insecten zijn nieuwe rage in trendy bars - 15/11/11
  • Gentse barman geen wereldkampioen cocktailshaken Gentse barman geen wereldkampioen cocktailshaken - 14/07/11

    meer over

    • Gastronomie
    • Horeca
    • Drinken
  • Jeroen Meus vraagt voortaan kredietkaart bij reservatie
  • WIN: Vijf duotickets voor grote wijnproeverij van DM magazine
  • Beide Limburgen en Luik promoten samen culinair toerisme
  • Topsommelier Joachim Boudens is 'Beer & Gastronomy Ambassador 2013'

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy