terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

Zet uw vakantie goed in met onze tips

Door: Karen Van Eyken − 27/06/12, 08u47

Opgelet met gewijzigde verkeersreglementen in het buitenland

De vakantie staat voor de deur en dan kunnen stilaan de hoognodige reisvoorbereidingen van start gaan. Met deze tips verliest u alvast niets uit het oog.

  • Kijk deze reisdocumenten na

    • 1. Identiteitskaart
    • 2. Reispas
    • 3. Kids-ID
    • 4. Visum

REISDOCUMENTEN
Controleer goed welke identiteitspapieren je nodig hebt. Je krijgt deze info van de reisagent of touroperator. Of op de website van Buitenlandse Zaken.

Voor sommige landen volstaat een identiteitskaart wanneer je een pakketvakantie hebt geboekt bij een touroperator, maar heb je wel een reispas nodig indien je vliegtickets, verblijf, rondreis afzonderlijk hebt geboekt.

Identiteitskaart: let erop dat de geldigheid niet verstreken is;
Kids-ID voor de kinderen: tijdig aanvragen bij het gemeentebestuur;
Internationale reispas: let erop dat de geldigheid niet verstreken is. Vaak is een geldigheid vereist tot 6 maanden na terugkeer.

BANKKAARTEN
Een kredietkaart is bijna onontbeerlijk. Wanneer je een auto huurt, kan dit vaak niet zonder kredietkaart, die je moet voorleggen als borgstelling.

Uit veiligheidsoverwegingen is de Maestro-functie van uw bankkaart voortaan geblokkeerd buiten Europa. Wie buiten Europa geld uit de muur wil halen, vraagt zijn bank om dit te deblokkeren.

AFWIJKENDE VERKEERSREGLEMENTEN
Ademtesters: Wie met de wagen naar of door Frankrijk reist, moet vanaf 1 juli twee alcoholtesters aan boord hebben. Te koop in apotheken en Franse supermarkten en baanrestaurants.

Radarverklikker in gps: In Frankrijk, Duitsland en Zwitserland zijn die verboden en moet je de radarverklikker uit de gps verwijderen. In Frankrijk riskeer je een boete van 1.000 euro. Geldt dus ook voor wie met de wagen naar Spanje of Italië gaat en door Frankrijk rijdt.

Reservebril: Neem een reservebril mee in uw auto. Een vanzelfsprekende tip voor brildragers. Maar ook een verplicht voor wie in Spanje met de (huur)auto rijdt en geen boete wil riskeren.

BAGAGE
Reis je met het vliegtuig, dan zijn er regels voor het gewicht van jouw bagage en de afmetingen van de handbagage. Informeer je hierover bij de reisagent of op de website van de luchtvaartmaatschappij. Eén stuk bagage mag sowieso nooit meer dan 32 kg wegen, zelfs indien je bijvoorbeeld één koffer pakt voor twee personen.

Op de website van de luchtvaartmaatschappij of van de luchthaven vind je ook de lijst van verboden voorwerpen. In jouw handbagage horen geen scherpe voorwerpen of vloeistoffen thuis. Vermijd stress bij het pakken van uw koffers. Begin er tijdig aan en gebruik deze checklist.

OP TIJD

2 uur op voorhand en 3 uur voor een langeafstandsvlucht. Zo ben je op tijd voor de check-in en heb je voldoende marge bij lange wachtrijen. Wekelijks missen honderden reizigers hun vlucht omdat ze zondigen tegen deze richtlijn. Zonde...

Hou dus deze tips in het achterhoofd en tel af naar die verdiende vakantie. Prettige reis!



mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Op vakantie naar Frankrijk? Vergeet uw alcoholtest niet Op vakantie naar Frankrijk? Vergeet uw alcoholtest niet - 24/06/12
  • Zo vertrek je goed voorbereid op reis met de wagen Zo vertrek je goed voorbereid op reis met de wagen - 26/06/12
  • Bieden op stoel in eerste klasse tijdens vlucht is nieuwste reistrend Bieden op stoel in eerste klasse tijdens vlucht is nieuwste reistrend - 14/06/12
  • Dit verlangen wij op reis Dit verlangen wij op reis - 25/06/12

    Nuttige links

  • Win een Bongobon met uw reistip

    meer over

    • Reisnieuws
    • Autovakanties
    • Vliegvakanties
    • Reistips
  • Vrijheidsbeeld in New York begin juli opnieuw open
  • 6.000 euro voor eerste commerciële vlucht met gewichtloosheid in Europa
  • Voortaan pas compensatie als vlucht vijf uur te laat is
  • Groen licht voor nieuwe brandveilige accu Dreamliner

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy