België blijft op drie landen na de grootste importeur van champagne. Vorig jaar voerde ons land ruim 9,5 miljoen flessen in, dat is 8,5 procent meer dan in 2010, zo blijkt uit cijfers van het Comité interprofessionnel des vins de Champagne (CIVC).
België blijft op de vierde plaats, achter het Verenigd Koninkrijk (ruim 34 miljoen flessen), de Verenigde Staten (ruim 19 miljoen) en Duitsland (meer dan 14 miljoen). Na België volgt Japan, met bijna 8 miljoen ingevoerde flessen.
Er werden vorig jaar in totaal circa 323 miljoen flessen champagne verkocht (+1,1%), waarvan er 141 miljoen bestemd waren voor de export. De totale omzet steeg met 7 procent tot 4,4 miljard euro, dankzij een hogere uitvoer en een stijging van de gemiddelde prijs per fles.
Vorig jaar was het op twee na beste jaar voor de champagne. Het absolute topjaar blijft 2007. Toen werden er 338,7 miljoen flessen verstuurd.
Ook de verkoop van cava blijft stijgen.

© 2012 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.