Chinezen bouwen hotel van 30 verdiepingen in 360 uur

12/01/12, 16u05
Een hotel van dertig verdiepingen dat in amper vijftien dagen oftwel 360 uur gebouwd wordt, voor zo'n huzarenstuk moet je tegenwoordig in China zijn. In de provincie Hunan klaarde de Broad Group deze klus aan het Dingtong meer. Zoals uit de video blijkt, verrees er in geen tijd een hotel dat volgens de bouwheer ook nog eens bestand is tegen aardbevingen van 9 op de schaal van Richter.

De prefabconstructie werd al grotendeels in een fabriek in elkaar gezet. Bouwen op de deze manier zou drie tot tien keer minder kosten. Er worden veel minder bouwmaterialen gebruikt en het gebouw is een pak energie-efficiënter.

De Broad Group is hiermee niet aan zijn proefstuk toe. De aannemer bouwde eerder als eens het Ark hotel in zes dagen tijd. De onderneming heeft nog plannen klaarliggen voor zo'n 150 projecten van deze omvang. (kve)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...