De Engelse hoofdstad Londen zet 12.000 tot 12.500 agenten en 12.500 militairen in voor de beveiliging van de Olympische Spelen 2012. Dat maakte Schotland Yard vandaag bekend tijdens een veiligheidsoefening op de rivier Thames.
"Het doel van deze veiligheidsoefening is om mogelijke terroristen en anderen te ontmoedigen die de Spelen willen verstoren", aldus veiligheidscoördinator voor de Spelen Chris Allison. Het leger voorziet helikopters, en ook gevechtsvliegtuigen om de plaatselijke politiemacht te ondersteunen als er zich een terroristische luchtaanval voordoet.
De politie houdt ook een oogje in het zeil om te vermijden dat de georganiseerde misdaad echte of vervalste tickets gaat verkopen op de zwarte markt. Daarnaast willen ze ook mogelijke betogingen tegenhouden die de Spelen zien als een podium om aandacht te krijgen.
De Olympische Spelen worden van 27 juli tot 17 augustus 2012 in Londen gehouden. Op 7 juli 2005, de dag nadat Londen de Spelen toegewezen kreeg, werd de Britse hoofdstad opgeschrikt door een terroristische aanslag. Bomexplosies in de metro en op een bus kostten aan 56 mensen (met daarbij 4 daders) het leven. (afp/adv)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.