14/01/10 12u22
Rock Werchter heeft 3 van de 12 European Festival Awards in de wacht gesleept die de website virtualfestivals.com en Yourope, de vereniging van Europese festivals, woensdagavond in Groningen voor het eerst uitgereikt hebben. Ook andere Belgische festivals vielen in de prijzen. Het Dour Festival en het Brugse Cactus Festival kregen elk één award.
Rock Werchter was de grote winnaar van de avond als winnaar van de awards voor "Best Line-Up", "Promoter of the Year" (Herman Schueremans/live Nation) en "Artists' Favourite Festival".
Het Dour Festival kreeg de prijs voor "Beste Medium-sized European Festival" en het Cactus Festival deze voor "Best Small European Festival".
Aan de stemming namen festivalgangers en experten uit heel Europa deel. De hoofdprijs van beste festival was voor het Open'er Festival uit Polen. Dat vindt hetzelfde weekend als Rock Werchter plaats. (belga/mvl)