terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Concertverslagen
  • Muzieknieuws
  • Recensies
dossier

Festivals

Negen zwaargewonden na blikseminslag op metalfestival

Door: Karen Van Eyken − 01/07/12, 14u05  − Bron: dpa

Ook cultuur- en rockfestival hard getroffen door stormweer in Duitsland; Eén vrouw komt om het leven

© ap.

dm UPDATE Bij felle onweders is in het weekend in Duitsland een vrouw om het leven gekomen en zijn een honderdtal mensen gewond geraakt. Stormachtige rukwinden, bliksem, felle regen en hagel richtten voor miljoenen schade aan. Op een muziekfestival in Saksen verwondde een blikseminslag 51 mensen, van wie negen er erg aan toe zijn.

Op een metalfestival in het oosten van Duitsland is afgelopen nacht de bliksem ingeslagen. Ongeveer 50 mensen raakten gewond, van wie negen ernstig. Dat hebben de lokale autoriteiten vandaag gemeld.

Het onweer trof het festival With Full Force in het dorpje Roitzschjora, dat ten noorden van Leipzig ligt. Ondanks de gewonden ging het evenement door.

With Full Force trekt jaarlijks enkele tienduizenden bezoekers. Dit jaar traden bands als Soulfly, Machine Head, Flogging Molly en Pennywise op.

Spoorverkeer plat
Het stormweer legde een deel van het spoorverkeer plat. Talrijke bomen vielen op sporen of bovenleidingen. Op de verbinding tussen Stuttgart en Ulm zaten de reizigers lange tijd vast op drie treinen. Op een cultuurfestival in Beieren raakten achttien bezoekers gewond door rondvliegende takken. Een boom die door orkaanachtige rukwinden ontworteld werd, belandde op een auto. De vrouw die aan het stuur zat, kwam daarbij om het leven.

In Baden-Württemberg liepen minstens 29 mensen deels zware verwondingen op. In Heidenheim sneuvelde de tent van een rockfestival. Tien mensen raakten gewond door rondvliegende voorwerpen.

Boven Berlijn onweerde het twee nachten na elkaar. In Kiel stonden delen van de oude stad onder water.

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

Jouw mening?

De beste reacties verschijnen in de krant

Aan het laden...
  • Reageer op dit artikel
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...
dossier

Festivals

Lees het volledig dossier »

    verwant nieuws

  • Bliksem doodt drie vrouwen op Duitse golfbaan Bliksem doodt drie vrouwen op Duitse golfbaan - 29/06/12
  • Acht gewonden door bliksem op Peace&Love festival in Zweden Acht gewonden door bliksem op Peace&Love festival in Zweden - 26/06/12

    meer over

    • Muziekfestivals
    • Onweer
    • Duitsland
  • Dada Life, Digitalism en Trixie Whitley op Les Ardentes
  • Vierdaags Sfinksfestival in ­Boechout dit jaar gratis
  • Kasabian en Bruce Springsteen op Hard Rock Calling in Londen
  • Zap Mama en The Dhol Foundation op Mano Mundo

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy