Aantal dode bergbeklimmers loopt op tot elf

Door: redactie − 04/08/08, 11u45

  • De 33-jarige Noor Rolf Bae is een van de dodelijke slachtoffers.

Het aantal omgekomen bergbeklimmers dit weekeinde op de K2 is opgelopen tot elf. De Pakistaanse staatssecretaris voor Toerisme Shahzad Qaiser zei vandaag na een crisisvergadering met de touroperatoren in Islamabad dat ook de dood van een Fransman en een andere Pakistaan intussen is bevestigd. Naast hen zijn ook drie Koreanen, twee Nepalezen, een Noor, een Serviër, een Ier en nog een Pakistaan om het leven gekomen.

Volgens Qaiser is een Italiaanse alpinist op weg naar het basiskamp. Er wordt contact met hem gehouden. Een tweede Italiaan heeft het kamp inmiddels al bereikt.

Nederlanders
Eerder vandaag zei een woordvoerder van de luchtreddingsdienst , Mohammed Ilyas, dat twee Nederlandse bergbeklimmers, die met bevriezingsverschijnselen kampten, vandaag met een helikopter werden overgebracht van het basiskamp naar het ziekenhuis in de Pakistaanse stad Skardu. Mogelijk moeten ze door de daar amputaties ondergaan.

Ijslawine
In totaal bevonden zich 15 bergbeklimmers op de flanken van de K2 toen een ijslawine vrijdag op 8.200 meter hoogte de terugweg van de alpinisten afgesneden. Enkelen van hen werden zaterdagochtend door een grote tweede lawine meegesleurd toen ze naar mogelijkheden zochten om af te dalen. Minstens twee andere bergbeklimmers waren eerder al te pletter gestort. (belga/mvp)

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

Jouw mening?

De beste reacties verschijnen in de krant

Aan het laden...