Wanneer de wei van Werchter niet ontploft wanneer Klaas Janzoons de vioolintro van 'Suds and Soda' inzet weet je dat er iets goed fout zit. Het hele optreden lang leek dEUS er maar niet in te komen en de beklijvende momenten waren op minder dan een hand te tellen.
'Sirens' was nochtans een opener van formaat. De track uit 'Following Sea', de onaangekondigde nieuwe plaat van de Antwerpenaren, deed mooie dingen vermoeden maar dat gevoel bleef niet duren.
De heren kregen de set moeilijk opengetrokken, zeker toen de doorgaans gegarandeerde ontploffing 'Instant Street' geplaagd werd door een technisch mankementje. Net op het moment waarop Mauro moest invallen in de outro kwam er geen geluid uit zijn gitaar. Een coïtus interruptus om u tegen te zeggen en een gemiste kans die eigenlijk nergens meer werd goedgemaakt want ook het daaropvolgende 'Fell Off The Floor, Man' wist niet te overtuigen.
Gelukkig ging het de groep tijdens het ingetogen 'Keep You Close' beter af, maar op dat punt speelde het woord slaapverwekkend al door ons hoofd. Een adjectief dat we nooit eerder met de groep associeerden, maar deze passage was uitzonderlijk saai.
(Main Stage, vrijdag, 20u25)

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.