terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Concertverslagen
  • Muzieknieuws
  • Recensies

Randy Newman droomt van een blanke president

Door: Annelies De Becker − 19/09/12, 11u08
© ap. Randy Newman.

Net op tijd voor de presidentsverkiezingen in november heeft de Amerikaanse componist en zanger Randy Newman een politiek lied uitgebracht. In 'I'm Dreaming of a White President' zingt de 68-jarige Oscarwinnaar: "Hij zal misschien niet de slimste zijn, maar wel de blankste en daar stem ik voor."

"Ik droom van een blanke president, zoals we die vroeger altijd hadden", zingt Newman. "Een echte blanke man die weet hoe hij moet omgaan met geld of een oorlog moet beginnen." Newman beweert dat hij trots is dat zijn land in 2008 president Barack Obama verkozen heeft. "Maar ik denk dat er veel mensen zijn die het niet oké vinden dat er een zwarte man in het Witte Huis zit. Maar niemand zal dat toegeven."

Randy Newman staat bekend om zijn satirische teksten. In 'God's Song' laat hij God uitleggen waarom hij steden platbrandt en kinderen doodt, hoewel hij de mensen zo graag ziet. "You must all be crazy to put your faith in me! That's why I love mankind!" Hij werd al verschillende keren voor de rechter gedaagd omwille van zijn teksten.

Newman won in 2002 won een Oscar voor Beste Filmsong voor het liedje 'If I Didn't Have You' uit 'Monsters, Inc.'. Hij ontving een Grammy Award voor de muziek van 'The Natural' en een Emmy voor zijn muziek in 'Cop Rock'. Hij componeerde in de jaren negentig ook voor 'Toy Story'.

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • McCartney en Newman genomineerd voor Gentse World Soundtrack Awards McCartney en Newman genomineerd voor Gentse World Soundtrack Awards - 09/08/10
  • Randy Newman - Harps and Angels - 31/07/08

    Nuttige links

  • Meer markante video's op DeMorgen.be
  • Kid Rock officiële site
  • Frank Sinatra officiële site

    meer over

    • Verkiezingen VS
    • Opmerkelijk & bizar
    • Muziek
  • Romney pakt uit met Kid Rock, Obama met 'the boss'

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy