06/07/10 23u16
De vuvuzela's, de Zuid-Afrikaanse toeters die dankzij het WK wereldwijd bekend werden, zijn op de Lokerse feesten verboden. Daarmee volgt de organisatie Rock Werchter en wellicht ook andere festivalorganisatoren.
De vuvuzela staat opgenomen in de lijst van verboden voorwerpen. "Al kan ik me echt niet inbeelden dat iemand met zo'n vuvuzela naar een festival komt," aldus verantwoordelijke Luk De Roover. "Toch verbieden we het ding. Net als paraplu's met stalen toppen kan je er mensen mee pijn doen."
Op muzikaal vlak verruimt de 36ste editie van de Lokerse feesten haar concept van thema-avonden voor het eerst met een metalnacht op 1 augustus. Omdat er vijf metalgroepen het podium bestijgen, start het festival die dag uitzonderlijk om 18 uur, twee uur vroeger dan de andere dagen. Verder kunnen New-wave fans, maar ook hardrockers of liefhebbers van Britse of Belgische pop, hiphop of dance op de Grote Kaai terecht tussen 30 juli en 8 augustus.
Elke muziekavond wordt traditioneel met een DJ-set afgesloten. Wat de catering betreft wordt het aanbod uitgebreid met broodjes bakpao, een knipoog naar het optreden van The Opposites op 30 juli. Ook een mojitobar behoort tot de nieuwigheden. (belga/adv)