Madonnafans te laat op wei wegens laat vertrek
De fans van muziekdiva Madonna hebben blijkbaar tot heel laat gewacht om naar haar concert af te zakken. De grote drukte van concertgangers is pas rond 17.00 uur begonnen en het zal nog moeilijk worden om iedereen op tijd op de concertweide te krijgen. Dat zegt Dirk Claes, burgemeester van Werchter. Voor het concert op de festivalweide zijn 65.000 tickets verkocht.
Vroeg deuren openenZaterdagochtend waren de eerste Madonna-fans al opgedoken maar het heeft tot laat in de namiddag geduurd voor de grote massa naar Werchter is gekomen.
"Wij hadden alle maatregelen genomen om zo vroeg mogelijk iedereen op te vangen en de parkeerterreinen vroeg genoeg te openen," zegt burgemeester Claes.
"Maar blijkbaar hebben de fans tot laat gewacht. Mogelijks zit de regen er voor iets tussen. Ondertussen vrees ik dat het voor sommigen zelfs te laat zou kunnen worden want nu is het echt druk. Wij zullen in ieder geval ons best doen om alles in goede banen te leiden."
RepetitieOp de muziekweide zelfs hebben zich intussen al een tienduizendtal Madonna-fans verzameld. Die zijn vanaf 16.00 uur toegelaten, ook al was de popdiva zelf op dat moment nog aan het repeteren. "We hebben de deuren geopend maar die mensen zijn niet tot op de weide zelf geraakt, ook al omdat de repetities uitgelopen zijn tot ongeveer 18.30 uur", zegt de burgemeester. "Nu zijn die afgelopen en kunnen de fans de weide wel betreden."
Ondertussen is het op de E314-autosnelweg tussen Leuven en Lummen enorm druk ter hoogte van de afrit Holsbeek, die naar Werchter leidt. Volgens de Federale Wegpolitie staat er in beide richtingen zo goed als stilstaand verkeer. Het optreden van Madonna begint om 21.30 uur. (belga/edp)