De ontkoppeling met Ketnet heeft Canvas bijna 200.000 extra kijkers opgeleverd. Dat heeft Vlaams minister van Media Ingrid Lieten verklaard in de bevoegde commissie van het Vlaams parlement.
Bart Caron (Groen) wou van Lieten weten of er al kijk- en waarderingscijfers beschikbaar zijn voor het ontkoppelde Canvas en Ketnet/OP12. Een waardering is er nog niet, maar uit cijfers van het Centrum voor Informatie over de Media blijkt wel dat Canvas in de eerste maand na de ontkoppeling gemiddeld 324.666 kijkers bereikte tussen 11 en 20 uur, de vork waarin Ketnet het vroeger voor het zeggen had. De kijkers voor het EK voetbal werden niet in het cijfer opgenomen, dat waren er nog eens 234.218 extra.
Het Centrum berekende ook hoeveel Vlamingen enkel in de namiddag keken en niet 's avonds. Het gaat om 194.205 nieuwe kijkers per dag.
De cijfers van het vernieuwde Ketnet schommelen op en neer, maar het gemiddelde ligt iets lager dan in dezelfde periode vorig jaar.
Ingrid Lieten liet in de commissie nogmaals verstaan dat het voorbarig is om al uitspraken te doen over OP12, het aanbod op het Ketnet-kanaal na 20 uur. Pas vanaf 1 september 2013 wordt twee tot vier werkdagen per week een specifiek aanbod voor jongeren uitgewerkt.

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.