05/10/11, 20u12
Tiger Woods kan weer lachen.
© afp
De Amerikaanse golfer Tiger Woods zal voortaan een Rolex aan zijn pols dragen. De overeenkomst met de maker van luxehorloges betekent de eerste grote sponsordeal voor Woods sinds de schandalen over zijn herhaaldelijke ontrouw en zijn echtscheiding.
-
© afp
"Rolex is ervan overtuigd dat Tiger Woods nog een lange carrière voor de boeg heeft en dat hij alle kwaliteiten bezit om de geschiedenis van de golfsport te blijven bepalen", zo staat in een mededeling op de website van Rolex. Woods had tot juli nog een overeenkomst met de Zwitserse horlogemaker TAG Heuer, maar dat contract werd niet vernieuwd.
Roger FedererNadat de seksverslaving en de buitenechtelijke avonturen van de topgolfer bekend waren geraakt, verloor Woods meerdere sponsors.
Onder andere belbedrijf AT&T, adviesbureau Accenture en sportdrankmerk Gatorade haakten af. Andere bedrijven, zoals sportartikelenproducent Nike en de maker van computerspellen Electronic Arts, behielden wel hun vertrouwen.
Woods trok zich in december 2009 voor onbepaalde tijd terug uit het professionele golfcircuit. Hij maakte in april 2010 een comeback, maar kon sindsdien geen enkel toernooi meer winnen. Deze week verdween hij voor het eerst in 15 jaar uit de top vijftig van de wereldranglijst van het golf. Rolex is ook sponsor van onder meer Woods' collega Phil Mickelson en van de tennissterren Roger Federer en Caroline Wozniacki. (belga/dea)
-
© afp