Radio 2 blijft grootste, maar verliest marktaandeel

Door: redactie − 11/02/10, 16u09

dm UPDATE

Het marktaandeel van Radio 2 is in het najaar van 2009 gedaald tot 28,8 procent. Daarmee blijft de VRT-zender de grootste in Vlaanderen. Q-Music blijft de tweede zender, maar verliest terrein en haalt nog een marktaandeel van 14,7 pct. MNM zakt weg tot 9,8 pct, tot onder Studio Brussel dat stijgt naar 10,4 procent. Dat blijkt uit de luistercijfers van het Centrum voor Informatie over de Media (CIM).

"Unicum in Europa"
Radio 2 verliest voor het eerst sinds lang marktaandeel, maar vergroot zijn voorsprong als marktleider, zo reageert Els Van De Sijpe, manager radio bij de VRT, op de CIM-cijfers. Ze wijst er in een mededeling op dat het bereik van de familiezender stabiel blijft ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar en voegt eraan toe dat Radio 2 met 28,8 procent "een unicum in Europa" blijft.

De cijfers duiden op winst voor Radio 1, dat met zijn consequente keuze voor een open actualiteitsnet 100.000 extra luisteraars aantrekt. Studio Brussel groeit, "een mooi resultaat" wetende dat de massale interesse voor Music For Life niet in de resultaten is opgenomen. Klara blijft stabiel met een dagelijks bereik van 177.000 trouwe luisteraars, zo becommentarieert Van De Sijpe de cijfers verder.

MNM geen succes
MNM zakt volgens het CIM-onderzoek onder de 10 procent marktaandeel. De metamorfose van Radio Donna naar MNM werpt dus nog steeds geen vruchten af. Volgens de CIM-luistercijfers haalde de nieuwe radiozender  een marktaandeel van 9,8 procent, tegenover 11,5 pct bij de vorige meting. Radio Donna haalde eind 2008 nog 12,5 procent.

De dalende trend doet zich ook bij de commerciële hitradio's voor, merkt de manager op. "We blijven geloven in een vlotte radio met een meerwaarde voor een jong publiek. We hebben daarom, samen met de ploeg en de nieuwe netleiding, de voorbije maand MNM al op alle fronten versterkt en zullen dat ook de komende weken blijven doen."

Nostalgie
Nostalgie stijgt met 74 procent, zo reageert deze radiozender op de sprong van zijn marktaandeel van 2,7 procent naar 4,6 procent in de CIM-metingen over het najaar van 2009. Nostalgie is "de enige Vlaamse zender die een structurele en significante groei aantoont".

De stijging is het resultaat van een grote instroom van nieuwe luisteraars, zo luidt het in een mededeling. Per dag luistert meer dan 5 procent van de Vlamingen ouder dan 12 jaar naar Nostalgie. "Met dagelijks meer dan 288.000 luisteraars, die meer dan 3 uur en 10 minuten luisteren, is het duidelijk dat de Vlaming het aanbod weet te appreciëren."

Nostalgie werd op 20 maart 2008 gelanceerd en brengt volgens algemeen directeur Dirk Guldemont "de beste classics" uit de popmuziek van de jaren 70, 80 en 90. De zender zal binnenkort ook in heel Limburg te beluisteren zijn. Met extra zenders in onder andere Hasselt, Genk, Sint-Truiden en Tongeren zal Nostalgie zijn landelijke dekking volledig rond hebben. (belga/lb/sps/jv)

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...