Het Hermitage-museum in Amsterdam heeft de afgelopen maand ongeveer 100.000 bezoekers getrokken. De Russische president Dmitri Medvedev en koningin Beatrix openden de afdeling van het wereldberoemde museum in Sint-Petersburg op 19 juni. De bezoekers kwamen af op de openingstentoonstelling 'Aan het Russische hof. Paleis en protocol in de 19de eeuw' of wilden het gebouw zelf zien.
Van Gogh
Directeur Ernst Veen zei erg blij te zijn met de grote populariteit van het museum. "Dit is ongelooflijk, zoveel bezoekers in zo'n korte periode overtreft al onze verwachtingen", klinkt het.
De Hermitage kan zich tijdens de eerste maand wat bezoekersaantallen betreft al meten met de bekendste musea van Amsterdam. Het Van Gogh Museum bijvoorbeeld trok vorig jaar in totaal bijna anderhalf miljoen bezoekers, het Rijksmuseum 970.000 bezoekers. (belga/svm)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.