De Belgische nationale mannenhockeyploeg heeft vandaag in het Ierse Dublin met 3-2 verloren van Zuid-Afrika in een voorbereidingswedstrijd op de Olympische Spelen. Het was de eerste oefenwedstrijd van de Belgische mannen op hun oefenstage in Dublin.
De Red Lions openden na vijf minuten de score via Jérôme Dekeyzer, maar Thornton McDade maakte een minuut later meteen gelijk en in de tiende minuut bracht Lloyd Norris-Jones de Zuid-Afrikanen op voorsprong.
De Belgen slaagden er voor de rust niet in gelijk te maken, en in de 59e minuut kwam Zuid-Afrika 3-1 voor via Julian Hykes. Thomas Briels maakte twee minuten later de aansluitingstreffer, maar ondanks verwoede pogingen geraakten de Red Devils geen derde keer meer voorbij de Zuid-Afrikaanse doelman Rassie Pieterse.
Donderdag (20u15 Belgische tijd) speelt België tegen Ierland.

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.