Nederlandse basketfederatie veroordeeld voor blessure speelster

01/03/10, 04u51

De Nederlandse basketbalfederatie is door een rechtbank in het Franse Chambéry veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van 70.000 euro aan de Franse eersteklasser Challes-les-Eaux. De Franse club kreeg een vergoeding omdat haar Nederlandse basketbalspeelster Marloes Nieuwveen zich blesseerde toen ze met haar nationale ploeg in actie kwam. Deze uitspraak van 25 februari kan verstrekkende gevolgen hebben voor de sportwereld.

De Nederlandse federatie kan in beroep gaan, maar "het is de eerste keer dat een club schadeloos gesteld wordt voor een buitenlandse speler, die zich bij een nationale ploeg blesseert en daardoor niet kan spelen", vond Meester Michel Pautot, de advocaat van de club.

70.000 euro
De Nederlandse basketbalbond moet enkele medische kosten en de speelster betalen, maar moet ook opdraaien voor de kosten voor haar vervangster. De federatie moet voorlopig 69.802,95 euro kosten en 1.000 euro schadevergoeding betalen.

Oulmers
In het voetbal is er een akkoord dat compensaties voorziet voor de terbeschikkingstelling van spelers, sinds de FIFA en de UEFA daar een akkoord over bereikt hadden nadat Sporting Charleroi de Marokkaanse federatie voor de rechtbank had gedaagd na de blessure van Abdelmajid Oulmers in 2004. (belga/kh)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...