28/08/10 15u20
De Australiër Mark Webber (Red Bull-Renault) vertrekt morgen vanuit poleposition in de Grote Prijs van België, de dertiende manche van het WK Formule 1. De WK-leider was tijdens de kwalificaties op het circuit van Spa-Francorchamps sneller dan de Brit Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) en de Pool Robert Kubica (Renault).
Twaalfde pole op dertienDe Duitser Sebastian Vettel (Red Bull) reed de vierde tijd, wereldkampioen Jenson Button (McLaren-Mercedes) de vijfde.
Het was al de twaalfde keer dat een Red Bull-rijder de pole pakte dit seizoen. Voor Webber zelf was het al zijn vijfde pole van het seizoen.
Schumacher 21eZevenvoudig wereldkampioen Michael Schumacher vertrekt pas vanop de 21e positie. Hij werd elfde in de kwalificaties, maar wordt ook nog eens tien plaatsen achteruit gezet omwille van zijn gevaarlijk manoeuvre tijdens de GP van Hongarije, toen hij de Braziliaan Rubens Barrichello (Williams-Cosworth) ei zo na tegen de muur reed. (belga/dea)
Startgrid van de GP van België Formule 1, 13e WK-manche, zondag op het circuit van Spa-Francorchamps:1e rij:Mark Webber (Aus/Red Bull-Renault)
Lewis Hamilton (GBr/McLaren-Mercedes)
2e rij:Robert Kubica (Pol/Renault)
Sebastian Vettel (Dui/Red Bull-Renault)
3e rij:Jenson Button (GBr/McLaren-Mercedes)
Felipe Massa (Bra/Ferrari)
4e rij:Rubens Barrichello (Bra/Williams-Cosworth)
Adrian Sutil (Dui/Force India-Mercedes)
5e rij:Nico Hülkenberg (Dui/Williams-Cosworth)
Fernando Alonso (Spa/Ferrari)
6e rij:Jaime Alguersuari (Spa/Toro Rosso-Ferrari)
Vitantonio Liuzzi (Ita/Force India-Mercedes)
7e rij:
Sébastien Buemi (Zwi/Toro Rosso-Ferrari)
Heikki Kovalainen (Fin/Lotus-Cosworth)
8e rij:
Nico Rosberg (Dui/Mercedes)
Jarno Trulli (Ita/Lotus-Cosworth)
9e rij:
Kamui Kobayashi (Jap/Sauber-Ferrari)
Bruno Senna (Bra/Hispania-Cosworth)
10e rij:
Sakon Yamamoto (Jap/Hispania-Cosworth)
Timo Glock (Dui/Virgin-Cosworth)
11e rij:
Michael Schumacher (Dui/Mercedes)
Pedro de la Rosa (Spa/Sauber-Ferrari)
12e rij:
Lucas Di Grassi (Bra/Virgin-Cosworth)
Vitaly Petrov (Rus/Renault)
- Rosberg 5 plaatsen teruggezet voor het wisselen van de versnellingsbak tussen de vrije oefensessies en de kwalificaties.
- Glock (Virgin) moet op de startgrid vijf plaatsen inleveren wegens een gevaarlijk manoeuvre ten opzichte van de Japanner Sakon Yamamoto (HRT).
- Schumacher 10 plaatsen teruggezet voor een gevaarlijk manoeuvre in de GP van Hongarije begin augustus.