26/05/09, 19u19
Serena Williams heeft haar eerste wedstrijd op Roland Garros met veel moeite gewonnen. Tegen de Tsjechische Klara Zakopalova, het nummer 100 van de wereld, had Williams drie sets en negen matchpunten nodig: 6-3, 6-7 en 6-4.
Vijf matchpuntenSerena had de partij in twee sets kunnen winnen, want ze begon perfect met 6-3. In de tweede set bleek Zakopalova plots een veel lastigere concurrent. Serena kreeg vijf matchpunten, maar de Tsjechische werkte ze allemaal weg. Tot frustratie van Serena won Zakopalova ook de tiebreak en moest er een derde set komen.
Negende pogingIn de beslissende set leek het laatste uur van Zakopalova bij 5-2 dan toch geslagen, maar de Tsjechische werkte opnieuw drie matchpunten weg. Ze kwam bovendien terug tot 5-4 en begon weer in haar kansen te geloven. Williams maakte het op haar negende matchpunt eindelijk af en na twee uur en 25 minuten was de overwinning binnen voor de winnares van de Australian Open. In de volgende ronde speelt Serena Williams tegen de Spaanse Virginia Ruano Pascual. (gb)