"Ook zonder Clijsters 50 procent kans tegen Servië"

01/02/12, 14u43
Ann Devries. © afp

Dit weekend speelt België in de eerste ronde van de Wereldgroep van de Fed Cup tegen Servië. Kapitein Ann Devries kan bij haar debuut niet rekenen op Kim Clijsters, maar is toch gematigd optimistisch.

  • © afp
  • © photo news
  • © belga
  • © photo news
"Ik schat onze kansen op 50/50", vertelde de opvolgster van Sabine Appelmans in de Spiroudôme van Charleroi. "Jelena Jankovic is de laatste maanden niet zo goed bezig. Ze tuimelde ook uit de top-10 (Jankovic staat 13e; nvdr). Bovendien zijn ze in het dubbel niet meer zo sterk."
 
Naast Jankovic bestaat de Servische ploeg uit Bojana Jovanovski (WTA 105), Aleksandra Krunic (WTA 198) en Teodora Mircic (WTA 374). Ana Ivanovic (WTA 18) zegde af, net als Kim Clijsters in het Belgische kamp. Voor België zijn Yanina Wickmayer (WTA 29), Kirsten Flipkens (WTA 176), Tamaryn Hendler (WTA 215) en Alison Van Uytvanck (WTA 270) geselecteerd.
 
"Kirsten kan altijd wat meer in Fed Cup"

"Iedereen had het forfait van Kim verwacht", aldus Devries, die vertrouwen heeft in haar ploeg. "Yanina en Kirsten hebben altijd goed gepresteerd in de Fed Cup. Kirsten slaagt er steeds in haar niveau dan op te krikken. Zonder blessures zou ze nu nog steeds rond plaats 70 staan."
 
De keuze van de ondergrond -het snelle hardcourt- speelt volgens Devries in het voordeel van de Belgen. "Jankovic speelt liever op een tragere ondergrond terwijl die onze meisjes wel ligt. Hun tweede speelster Jovanovski heeft een agressieve stijl, maar beweegt moeilijk op de court. Normaal moeten we tegen haar onze enkelspelen winnen." (belga/svm)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...