Kvitova kegelt Ivanovic uit het toernooi

23/01/12, 02u38
© ap

dm UPDATE Petra Kvitova heeft zich bij de laatste acht van de Australian Open geschaard. Van een leien dakje liep dat niet want Ana Ivanovic veerde aan het slot van de tweede set recht. Haar remonte was door een falende opslag echter van korte duur, waardoor de Tsjechische het alsnog in straight sets kon afmaken. 6-2 en 7-6, na een vreemde wedstrijd. In de kwartfinales treft het nummer twee van de wereld de Italiaanse Sara Errani. Die won met 6-2 en 6-1 van de Chinese Jie Zheng.

  • © getty
Geen vuiltje aan de lucht voor Kvitova in de eerste set. Ivanovic serveerde in tegenstelling tot haar voorbije matchen heel matig, wat leidde tot twee breaks en 6-2 setwinst na een halfuur. Ook in set twee draaide het vlotjes voor een van de favorieten voor de eindzege. Tot 5-3 had ze haar zaakjes op orde, maar toen ging het licht even uit. Ivanovic boog met negen punten op rij de scheve situatie om naar 5-6.

Kvitova schraapte nog eens al haar moed bij elkaar en haalde er een tiebreak uit. Daarin trilde de arm van haar opponente dit keer. Twee dubbele fouten en wat slappe slagen zorgden voor een makkelijke 7-2 in de tiebreak. Kvitova door na een matige match: een halve finale tegen Maria Sharapova of Serena Williams loert al om de hoek. (dea)
  • © afp
  • © afp
  • © getty
  • © ap
  • © getty
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...