terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Home
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Ecologie
  • Tech
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Voetbal
  • Wielrennen
  • Tennis
  • Auto- & Motorsport
  • Meer Sport

Tsjechen maatje te sterk in beslissende dubbelspel

17/04/11, 19u37
© belga.

dm UPDATE Tsjechië en niet België speelt begin november de finale van de Fed Cup tegen Rusland. In de beslissende vijfde wedstrijd verloren Yanina Wickmayer en Kirsten Flipkens tegen de dubbelspecialistes van Barbora Zahlavova-Strycova en Iveta Benesova in twee sets: tweemaal 4-6 na 1 uur en 10 minuten. Even voordien had Flipkens de Belgen nog hoop gegeven door de vierde wedstrijd ietwat verrassend van Strycova te winnen.

  • © photo news.
  • © reuters.
  • © reuters.

In het afsluitende dubbelspel van de halve finales tegen Tsjechië in de Spiroudôme in Charleroi Barbora Zahlavova-Strycova en Iveta Benesova een maatje te sterk. De Tsjechische kapitein Petr Pala liet de in het enkelspel krasselende Zahlavova-Strycova staan en plaatste Benesova, die dit weekend nog niet in actie kwam, aan haar zijde. Beide teams hielden in de eerste set lang gelijke tred, maar in het negende game hadden de Tsjechen genoeg aan een breakpunt om 4-5 voor te komen, om daarna de set rustig uit te serveren: 4-6 na 35 minuten.

Break weggegeven
Wickmayer en Flipkens moesten vervolgens de tweede set winnen om in de running te blijven voor een finaleplaats en probeerden bijgevolg de druk op te voeren. De Belgen kwamen één break voor (3-1), maar Zahlavova-Strycova, duidelijk meer in haar sas in het dubbelspel, hield Tsjechië overeind. Opnieuw in het negende game klommen de Tsjechen op voorsprong na een break (4-5) en daarna serveerden ze de wedstrijd uit (4-6).

Eerste finale
Voor Tsjechië wordt het de eerste Fed Cup-finale sinds de onafhankelijkheid van het land. Het voormalige Tsjecho-Slowakije haalde zes keer de finale en won daarin maar liefst vijf keer. (belga/sps/kh)

  • Als eerste op de hoogte van nieuws en leuke aanbiedingen? Meld u aan voor de nieuwsbrieven van De Morgen
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Ontgoochelde Wickmayer speelt niet in Stuttgart Ontgoochelde Wickmayer speelt niet in Stuttgart - 17/04/11
  • Tsjechische kapitein Pala: "Overwinning is verdiend" Tsjechische kapitein Pala: "Overwinning is verdiend" - 17/04/11
  • Flipkens brengt België op 2-2: Dubbelspel beslist over winst Flipkens brengt België op 2-2: Dubbelspel beslist over winst - 17/04/11
  • Kvitova maakt achterstand goed tegen Wickmayer en zet Tsjechië op zucht van finale Kvitova maakt achterstand goed tegen Wickmayer en zet Tsjechië op zucht van finale - 17/04/11

    Nuttige links

  • Fedcup officiële website
  • Kirsten Flipkens officiële website

    meer over

    • Fed Cup
    • WTA
    • Yanina Wickmayer
    • Kirsten Flipkens
  • België zakt twee plaatsen op landenranking Fed Cup
  • Zussen Williams leiden VS naar plaats in Wereldgroep
  • Rusland naar finale Fed Cup
  • Devries: "Polen was iets beter"

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy