Yanina Wickmayer (WTA-20) is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van het met 220.000 dollar (146.500 euro) gedoteerd WTA-toernooi van Luxemburg. De 20-jarige Vlaams-Brabantse, vijfde reekshoofd in het groothertogdom, moest in 1 uur en 57 minuten met 3-6, 6-2 en 7-5 het onderspit delven tegen de Zwitserse Timea Bacsinszky (WTA-70). De Israëlische Shahar Peer (WTA-38) en het Duitse zesde reekshoofd Sabine Lisicki (WTA-28) strijden om de tweede finaleplaats.
Geen Belgische nummer één
Wickmayer kon bij winst de Belgische nummer één worden op de wereldranglijst. 'Wickie' kon Kim Clijsters, die momenteel 18e staat, voorbijsteken, maar ook dat sprookje gaat dus niet door. De 20-jarige Wickmayer klopte vorige week Bacsinszky nog in de eerste ronde van Linz, maar vandaag moest ze haar meerdere erkennen in de Zwitserse. Onze landgenote had ook af te rekenen met vermoeidheid en een blessure aan de hamstrings.
Spannende driesetter
In de eerste set leek Wickmayer op schema te zitten. Ze trok het laken naar zich toe en liet Bacsinszky niet in de match komen. Wickmayer haalde de set dan ook vlot binnen met 6-3. Ook in de tweede set leek er aanvankelijk geen vuiltje aan de lucht, maar bij 2-2 ging het licht van onze landgenote even uit. De Zwitserse won vier spelletjes op rij en bracht met 6-2 de stand weer in evenwicht. In de derde set leek Wickmayer een vogel voor de kat. Bacsinszky liep uit tot 3-0 en 4-1, maar 'Wickie' knokte zich terug in de wedstrijd. Ze ging door de opslag van haar opponente en kwam terug tot 4-4. Bij een 6-5 vond Bacsinszky toch opnieuw een gaatje in de opslag van Wickmayer en met een break maakte ze een einde aan de wedstrijd. (adv)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.