Bobbie Traksel eindwinnaar Driedaagse West-Vlaanderen

09/03/08, 18u39
De Nederlander Bobbie Traksel (P3 Transfer) heeft de Driedaagse van West-Vlaanderen (2.1) gewonnen. Traksel toonde zich de beste in de derde en laatste etappe, een rit over 186 km met start en aankomst in Ichtegem. De 26-jarige Nederlander haalde het in een sprint met drie voor Niko Eeckhout en de Rus Serguei Ivanov. De top-3 van het eindklassement ziet er hetzelfde uit.

Striemende regen
De koninginnenrit startte in de striemende regen en dat zorgde in de beginfase van de wedstrijd voor tal van valpartijen. Zeven renners gingen in de buurt van de Kemmelberg, de laatste helling van de dag na 69 km wedstrijd, in de aanval: Wouter Weylandt, Niko Eeckhout, Andy Cappelle, Kenny Van Der Schueren, de Brit Roger Hammond, de Est Janek Tombak en de Oostenrijker Markus Eibegger. Zij boekten tot maximaal 1'45" voorsprong op een fel jagend en sterk uitgedund peloton.

Eeckhout en Ivanov
Na verloop van tijd moesten de zeven vluchters zich gewonnen geven. Niko Eeckhout en de Rus Serguei Ivanov trokken dan ten aanval. Zij mochten de eerste van vier plaatselijke ronden van elk tien kilometer in Ichtegem aansnijden met een kleine voorsprong op twaalf achtervolgers. Het peloton volgde dan al op iets meer dan een minuut. De verstandhouding bij Eeckhout en Ivanov bleek opperbest. Met nog zowat 20 km voor de boeg reed het leidersduo nog een minuut voor de achtervolgende groep, terwijl het peloton dan al een kleine drie minuten moest goedmaken.

Traksel countert
Het zag er lang naar uit dat de op papier snellere Eeckhout net als in 2006 eindwinnaar ging worden, zeker omdat hij onderweg ook nog eens drie bonificatieseconden sprokkelde. Dat was buiten Bobbie Traksel gerekend. De Nederlander, die in de voorlopige stand met dezelfde tijd genoteerd stond als Eeckhout, ging met nog één ronde te gaan alleen in de tegenaanval. Eeckhout zag het gevaar komen, dumpte Ivanov als ballast en versnelde alleen. Traksel bleef echter in zijn kansen geloven en liet op zijn beurt Ivanov in de steek. Op 500 meter van de finish vervoegde de Nederlander Eeckhout en ook Ivanov kwam weer aansluiten. In de sprint toonde Traksel zich de beste. (belga/lpb)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...