terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Voetbal
  • Wielrennen
  • Tennis
  • Auto- & Motorsport
  • Meer Sport

USADA wil dat rechtbank klacht van Armstrong verwerpt

20/07/12, 09u06  − Bron: belga.be
© ap.

Het Amerikaanse Antidopingagentschap USADA heeft bij de rechtbank van Austin een motie ingediend waarin het vraagt om de klacht van Lance Armstrong tegen het USADA te verwerpen.

"We zullen ons werk blijven doen in naam van alle zuivere atleten. Zij rekenen terecht op ons om elke vermeende valsspeler, bekend of anoniem, op dezelfde manier te behandelen", stelt USADA-directeur Travis Tygart in een persbericht. "Als we deze zaak niet voor het gerecht zouden brengen, maken we ons schuldig aan het verduisteren van bewijzen van doping."

Het USADA beschuldigt zevenvoudig tourwinnaar Armstrong van dopinggebruik tijdens het grootste deel van zijn carrière als profrenner. Mogelijke sancties zijn een levenslange schorsing als sporter - The Boss was aan een tweede carrière als triatleet begonnen toen het USADA de zaak opende - en het verlies van zijn overwinningen.

Armstrong zelf spreekt van een "vendetta" tegen zijn persoon en diende op zijn beurt een klacht in tegen het USADA bij de rechtbank van Austin. Het Amerikaanse Antidopingagentschap gaf de ex-renner tot begin augustus uitstel om te beslissen of hij een arbitrage wil of de sancties van het USADA aanvaardt. Zo krijgt de rechtbank de tijd om zich eerst over de klacht van de Amerikaan uit te spreken. Johan Bruyneel, de voormalige ploegleider van Armstrong, besliste vorige week dat hij voor een arbitragecommissie wil verschijnen.

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Bruyneel wil voor arbitragecommissie verschijnen Bruyneel wil voor arbitragecommissie verschijnen - 14/07/12
  • Johan Bruyneel moet ten laatste zaterdag beslissen in zaak Armstrong Johan Bruyneel moet ten laatste zaterdag beslissen in zaak Armstrong - 12/07/12
  • Armstrong dient nieuwe klacht tegen Usada in Armstrong dient nieuwe klacht tegen Usada in - 11/07/12

    Nuttige links

  • Sheryl Crow: officiële website
  • Lance Armstrong Foundation
  • Portaalsite Lance Armstrong

    meer over

    • Lance Armstrong
  • "We hadden nooit geld mogen aannemen van Armstrong"
  • Nog twee rechtszaken tegen Lance Armstrong
  • Armstrong gerechtelijk vervolgd door Justitie
  • Armstrong dreigt negen miljoen euro op tafel te moeten leggen

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy