Een jaar effectieve celstraf voor Bernard Sainz

18/03/10, 14u52
Het hof van beroep van Parijs heeft Bernard Sainz, in de wielerwereld beter bekend als Dokter Mabuse, vandaag een celstraf van twee jaar opgelegd, waarvan één jaar effectief.
 
Het Franse parket had in november 2009 in beroep drie jaar cel geëist voor de voormalige verzorger. Sainz moest zich verantwoorden voor zijn aandeel in de dopingaffaire die tijdens de jaren '90 de wielerwereld op zijn kop zette.
 
Beroep
In april 2008 werd Sainz, wegens het illegaal uitoefenen van de geneeskunde en het toedienen van dopingproducten, veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan 18 maanden effectief. Sainz aanvaardde de straf niet en ging in beroep. De 66-jarige voormalige verzorger beweert nog steeds dat hij destijds enkel homeopathische middelen aan de renners toediende.
 
Sainz gaf onmiddellijk aan in cassatie te zullen gaan tegen het vonnis en eventueel ook naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens te zullen stappen. (afp/ypu)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...